601 264 264 biuro@fullprinted.pl
0produkt w koszyku
0 PLN
0%rabatu
złóż zamówienie

Radzimy jak korzystać z produktów fullprinted.pl, aby cieszyły dłużej.

Aby w jak najpełniejszy sposób cieszyć się naszymi produktami oraz żeby służyły Ci jak najdłuższy czas, zapoznaj się z kilkoma informacjami odnośnie ich używania.

Tekstylia odzieżowe (koszulki, tank-topy z nadrukiem) 

Nadruki na tekstyliach są tworzone poprzez druk sublimacyjny lub bezpośredni nadruk DTG.

Aby nadruk był trwały radzimy pranie w temperaturze do 30 stopni Celsjusza w delikatnym trybie prania oraz prasowanie od strony wewnętrznej. Niemniej jednak nasze nadruki mogą być prane w temperaturze do 60 stopni i prasowane do 180 stopni.

W przypadku tekstyliów białych, barwiony jest bezpośrednio materiał. Intensywność zabarwienia zależy od jakości pliku i jego przezroczystości. Obrazy o niskim nasyceniu kolorów charakteryzują się mniejszym nasyceniem barw.

W przypadku tekstyliów kolorowych w technice DTG nadruk jest wykonywany dwufazowo, gdyż przed nadrukiem kolorowego wzoru nadrukowywany jest biały podkład. Aby biały podkład nie wsiąkł w koszulkę musi ona być najpierw zaimpregnowana. Czasami, choć bardzo rzadko zostają ślady po impregnacie (najczęściej dotyczy to nadruków na bluzach). Wszelkie ślady na koszulce w postaci ciemniejszego koloru (osadu) są to ślady po wyschniętym impregnacie. Jednak bez obaw- wszelkie ślady po impregnacie znikają w 100% po pierwszym praniu czy po zmoczeniu chusteczką. Czemu nie usuwamy impregnatu przed wysyłką koszulki z Twoim nadrukiem? Ponieważ wysyłka i produkcja koszulki wydłużyłaby się o jeden dzień roboczych.

Po dokonaniu nadruku na koszulce, aby osiągnął on maksymalną trwałość jest dodatkowo utrwalany w prasie termotransferowej. Dlatego na koszulkach mogą być widoczne drobne zagniecenia powstałe po prasie. Dlaczego nie prasujemy koszulek? Bo tak czy siak pogniotłyby się podczas transportu, a ich prasowanie dodatkowo wydłużałoby cały proces produkcji.

Tanie nadruki na koszulkach

Tekstylia i gadżety z nadrukiem sublimacyjnym

Nadruk sublimacyjny barwi całą tkaninę (zawsze białą) i jest bardzo odporny na spieranie i prasowanie. Jest używany głownie do produkcji gadżetów takich jak kubki z nadrukiem czy poduszki z nadrukiem.

Nadruk sublimacyjny w swojej naturze automatycznie wyostrza barwy – jest to druk, który powstaje poprzez wygrzanie podłoża sublimacyjnego na tkaninę, tworzywo sztuczne lub blachę sublimacyjną.

Podłoże sublimacyjne jest nakładane zawsze na całość podłoża a w miejscach w których nie jest zabarwione nie barwi tkaniny lub pozostawia ślad w postaci przyciemnienia koloru podłoża sublimacyjnego .

Koszulki ze wzorami

Więcej informacji na temat produkcji odzieży z nadrukiem i stosowanych technologii znajdziesz w zakładce Galeria.